sestdiena, 2015. gada 28. novembris

Mēs neesam pazuduši :)

Jā, tieši tā, neesam pazuduši!... Pa šo vasaru  esam apgriezuši savu dzīvi par 180 grādiem uz citu pusi!!!

Aizraujas elpa atgriežot vasaras notikumus, tas ļoooti pozitīvā nozīmē :) Nedaudz vairāk kā pirms gada, blogā publicēju rakstu Oktobris,  te nu ir turpinājums - mēs nopirkām to skaisto, sarkano māju :)!


Šī gada 17. jūlijā tikām brīvi no pilsētas gūsta  un uzsākām jaunu dzīvi savā lauku viensētā :) Pie mājas darbiņa daudz, ik uz stūrīša roka ir jāpieliek. Pa šo laiku esam nosvinējuši spāru svētkus un tikuši pie jauna jumta, pie plašām un skaistām mansarda stāva istabiņām meitiņām, pie sakoptas teritorijas, pilna pagraba krājumiem ziemai, varētu rakstīt vēl un vēl, liekas saraksts būtu bezgalīgs :) Šis nu arī tas iemesls ilgajai pazušanai. Tomēr domājams, neviens nav skumis, jo visi bloga ieraksti ir dzīvojuši savu dzīvi bez manas klātbūtnes :) Cerams tie ir bijuši kādam noderīgi :)

Pie mūsu ģimenes ilgi lolotā sapņa gan atgriezīsimies citā reizītē, tad arī vairāk bildes un aprakstus. Šoreiz vēlos padalīties ar to,  kas notiek manā rotaļlietu darbnīciņā, varbūt kādam noder dāvaniņai ar ko iepriecināt ikdienā, jubilejās vai Ziemassvētkos :)

Esmu spērusi soli uz priekšu, iespējams ka darbiņus jau esat manījuši Facebook.com vai  Draugiem .lv, jo jau kādu laiciņu par visiem jaunumiem informāciju var apskatīt tur :) Tas viss pateicoties divām ļoti jaukām un atsaucīgām māmiņām, superīgām sievietēm, kuras ir apņēmības pilnas mācīties un iesaistīties rotaļlietu darbnīciņā notiekošajos procesos :)

Tapušo darbiņu parāde :)


Šim stāstam mazulis būs gatavs pēc pirmās dzimšanas dienas sasniegšanas :) Taustāmas, skatāmas un fantazējamas... tik dažādas ir lietas ko atrast grāmatiņas lapaspusēs :)
Atritinot gliemezīti vaļā uz tā vēderiņa, var atrast dažādas nodarbes, kas mazajam rotaļājoties var palīdzēt apgūt praktiskas lietas:
•    kurpju aukliņas var pārvērt, un kad bērniņš tam ir gatavs, arī mācīties sasiet aukliņas;
•    stumdāmas un saskaitāmas pērles un pupiņas;
•    piepogājama klapīte, zem kuras paslēpusies auduma aplikācija;
•    kabatiņa aiz rāvējslēdzēja;
•    ar spiedpogu piepogājama aplikācija.
Arī gliemezīša saritināšanai kopā ir svarīga loma, māciet mazajam to darīt ar abām rociņām, strādājot ar abām rociņām attīstās abas smadzeņu puslodes. Kārtīgi darbojoties ar pirkstiņiem mazulim attīstās arī sīko pirkstu muskulatūra.

Sēnīte klusi grab, mazais tauriņš čaukst, sēnes kātiņš čab un kutina pirkstiņus kuri to satvēruši :)
2–3 mēnešu vecumā bērniņš ar skatienu sāk sekot līdzi rādītajai rotaļlietai un pamazām sāk ieinteresēties par redzēto. Šis ir arī laiks, kad mazulis mēģina satvert redzēto rotaļlietu stiepjot tai pretī rociņas :)  Lai krāsas un skaņas ieinteresē mazās actiņas un austiņas :)!


Auduma lellītes kleitiņās. Lellītes kleitiņas novilkšana būs lietderīga nodarbe pirkstiņiem kuri mācas pogāt podziņas un siet bantītes :)


Mazās auduma lellītes.

Un protams arī citi rotaļlietu darbnīciņā agrāk šūtie darbiņi vēl jo projām top. Miega lupatiņas kopā ar mums ir jau sesto gadu :)!

2–3 mēnešu vecumā bērniņš ar skatienu sāk sekot līdzi rādītajai rotaļlietai un pamazām sāk ieinteresēties par redzēto. Šis ir arī laiks, kad mazulis mēģina satvert redzēto rotaļlietu stiepjot tai pretī rociņas :)
Miega lupatiņa var noderēt pirmo iemaņu attīstīšanai, palīdzēt mazulim sagaidīt saldus sapnīšus, un iešūtie mezgliņi var noderēt zobiņus gaidot :)

Kubiņš būs piemērota rotaļlieta pēc piecu mēnešu vecuma. Šis ir laiks, kad mazulis sāk interesēties par sīkiem priekšmetiem. Uz kubiņa mazais varēs pačubināt un sajust daudz dažādas lietas un struktūras :). Ap divpadsmit mēnešu vecumu ar kubiņu varēs spēlēt cita veida rotaļas - slēpšanu, vēršanu, kabatiņā likšanu :)


 Aktivitātes spilventiņš ir ļoti viegls, mazulis to viegli varēs noturēt un pagrozīt mazajās rociņās. Spilventiņš būs piemērota rotaļlieta pēc piecu mēnešu sasniegšanas. Šis ir laiks, kad mazulis sāk interesēties par sīkiem priekšmetiem, uz šī spilventiņa mazajiem pirkstiņiem būs ko pačubināt :)

Ja vēlaties ko vairāk uzzināt par darbiņiem apmeklējiet https://pielalites.lv 

Lai visiem gaišums,
prieks un laime sirsniņā
visu caru gadu :)!