svētdiena, 2015. gada 19. aprīlis

Ķeram aprīļa saulīti :)

Izstāde, muzejs, botāniskais dārzs - pavisam nejauši un neplānoti šomēnes esam pabijuši dažādās vietās un redzējuši ne mazums interesantu lietu :) Te nu teicieniem vieta - "kā gadu sāki - tā beigsi", "kā nedēļu sāksi - tā beigsi", noteikt ir vēl kādi teicieni ar ko turpināt... Tā nu mums aprīlis, sākām ar izstādi Dobeles Amatu mājā, ar to arī beigsim 30. aprīlī, bet pa vidu vēl...

Skat kur saulīte mums aizveda Lieldienu brīvdienās, uz Brīvdabas muzeju!

Olas izripinājuši, izšūpojušies un izstaigājušies,
putnu dziesmas saklausījušies,
bezgala priecīgi devāmies uz mājām :)


Nākošajās brīvdienās tālāk par pagalmu netikām, gaidījām ciemiņus. Tomēr arī šīs brīvdienas nepalika bez pārsteigumiem, nu gandrīz vai tādiem kā muzejā liekamiem :)!!!

Ciemos brauca mana mīļā vectēva māsa, viņai šogad paliek apaļi deviņdesmit gadi un tā vien gribētos, kaut visi sešdesmit septiņdesmit gadīgie seniori justos un izskatītos tikpat labi kā mana mīļā tante :)! Tante vienmēr ir bezgala dāsna ar savu krājumu iztukšošanu un skat, kādi dārgumi nonāca manās mājās...Urāāāāāā!!! Tiku pie vafeļu pannas un sēnīšu formiņas!!! Tik ļoooti gribēju sēnīšu formiņu :):):) un nu man tāda ir. Vafeļu pannu gan sav jau biju iegādājusies, tomēr vecās labās vērtības nav smādējamas, ar divām pannām vafeles izcept var divreiz ātrāk kā ar vienu :)

Ja kādam interesē ideāla recepte riekstiņiem un vafelēm droši rakstiet, padalīšos :)

Darbiņus strādājot pa radio saklausījos, ka Botāniskajā dārzā notiek orhideju izstāde. Visi ziedi ir skaist, tomēr orhideju valdzinošais skaistums lika ģimenīti aizraut uz skaistu pastaigu :) Un kāpēc gan ne, šai dienai ir jābūt īpašai, Lauriņai vārdadiena un šādai dienai nav jābeidzas tikai ar bučām uz vaiga :)


Zied pirmie rododendri. Maijiņa bērnudārzā šonedēļ pilnveidoja savas zināšanas par kukainīšiem un ne tikai bērnu dārzā :)... Mājās iešana pēc bērnu dārza šonedēļ bij īpaši interesanta, pie katras puķītes bij jāpieiet, varbūt kamenīti vai bitīti ieraudzīsim, katra skudriņa un mušiņa mazajam pētniekam nu liekas bezgala interesanta milzu apbrīnas vērta.


Uzņemam D vitamīnu :D Savai vaska puķei ziedus jau sešus gadus nevaru sagaidīt, no bērnības atceros cik skaisti tie zied. Nu arī saviem mīļajiem varēju parādīt, jo mana skaistule uz palodzes laikam mani nekad neiepriecinās.

Un skat kā sanāca - braucām tieši orhidejas skatīties, bet bilde ir tikai viena! Nu ko darīja mans vīriņš kamēr es skaistules aplūkoju?!!! Es biju pārliecināta ka bildē... :( Orhidejas izstādē tiešām bij ļoti skaistas.

Tropu māju izstaigājām krustu šķērsu, Maijiņai ļoti patika neparastie koki un augi.

Tad devāmies uz Tauriņu māju un tur priekšā milzīgas acāliju kupenas!Tauriņu mājā aizrāvās elpa... Gan no skaistuma, gan burtiski no karstuma :)
Skats kā pasakā, visur lido tauriņi, lieli un maziņi, liekas pastiepsi uz augšu pirkstgalus un viegli varēsi aizskart ik vienu kas nolido garām... Telpa ir pilna ar tauriņiem!Un ja esat nolēmuši doties uz tauriņu māju, noteikt padomājiet par pēdējo apģērba kārtu, jo neko vairāk par to mugurā šais telpās nevajag. Temperatūra šeit ir 34 grādu!
Virsdrēbes ārpusē var atstāt uz pakaramajiem.
Un te nu brīnums kādu nemaz nebijām domājuši ieraudzīt. Tieši šonakt no kūniņas bij izšķīlies pasaulē lielākais tauriņš! Tā nu viņš pie savas kūniņas turēdamies ļāva apmeklētājiem priecāties par savu skaistumu un tauriņam iespaidīgajiem izmēriem.


Priekšā vēl vienas aprīļa brīvdienas :)
uz kurieni laika apstākļi mūs aizvedīs...?

Gaidām saulīti un tauriņus :)
saulaini Jums mīļie!