piektdiena, 2015. gada 20. marts

Putniņi

Lielā laika trūkumā, nav laika smukumbildītēm un glītiem foniem :) Bet padalīties tomēr gribas, jo ne manās mājās vien vāzē pirmos pumpurus gaida bērzu zariņi. Un skat, kas man uz zariņiem salidojuši :)! Varbūt vēl kādā mājā šie vienkārši sašujamie un mīlīgie putniņi sagaidīs Lieldienas :)


Šie putniņi kopā ar pārējiem (kopā 20 gabali sašuvās) dosies uz Dobeli. Tā nu pavisam nejauši sanāca, ka tiku uzaicināta veidot izstādi Dobeles Amatu Mājā. Kāds ir atteicis, bet man ir iespēja izlīdzēt, tikai jāpadara neskaitāmas lietas :) Par cik izstāde saistīta ar pavasari, tad putniņi būs noskaņas radīšanai :) 

Piegrieztne putniņamNepārtrauktā līnija norāda vietu kur audumi būs jāsadiedz, lai tos varētu savilkt. Pārtrauktā līnija - locījuma vieta. Pašā augšdaļā atzīme knābīša vietai.


No piegrieztnes sanāk mazi putniņi, lai tie izskatītos glīti audums jāizvēlas plāns. Es šuvu no lina. Vēl nepieciešams filcis knābītim, divpusējais līmaudums (vai arī audumam pieskaņotu filci spārniņiem) un sintapons uzpildīšanai.


Piegriztni pārzīmē uz audumiem (divās kārtās labā puse kopā ar labo) bez vīļu pielaides. Pārnes atzīmi knābītim un atzīmes līnijai pa kuru tiks sadiegti audumi.


No filca izgriež trīsstūrīšus knābīšiem.


Detaļas šuj kopā, iešuj  arī filca stūrīti pretī knābīša atzīmei, šuj 4 mm no malas. Nogludina vīlītes.


Audumu pārloka (kreiso pusi kopā ar kreiso) 5 mm pāri atzīmēm audumu sadiegšanai. Diegu nostiprina un audumus sadiedz ar apmēram 5 mm gariem dūrieniem visapkārt.


Adatu ar diegu izver uz labo pusi, tad izver pašu putniņu.


Līdz diegam pilda ar sintaponu, diegu savelk un nostiprina.


Spārniņiem  audumus salīmē ar divpusējo līmaudumu.Putniņiem piešuj spārniņus un izšuj actiņas.  Atliek vien ievērt diedziņu un piesiet pie zariņa :)


Manās mājās plaukstošos bērzu zariņus rotā tamborēti putniņi. 20 gabalus es līdz izstādei tamborētu :D, tāpēc izveidoju piegrieztni maziem un mīlīgiem viegli šujamiem putniņiem.


Fantastisku pavasari visiem :)!