sestdiena, 2015. gada 10. janvāris

Pirmā ģeometrija Maijiņai :)

Bērnu dārzā posu savu mazo spītnieci mājupceļam. Tas ir interesanti - no rīta spītējas un izdomā visādus akrobātiskus trikus, lai neģērbtos un neietu uz dārziņu, vakarā ģērbjoties bērnu dārzā izdomā visādus akrobātiskus trikus, lai neģērbtos un neietu mājās! Pa šo laiku kamēr mēģināju savaldīt savu mazo, vēroju, kā audzinātāja strādā ar citiem bērniņiem. Audzinātāja pārbaudīja un sarakstā piefiksēja mazo zināšanas par krāsām (ja pareizi atceros par dzeltenu, zaļu un sarkanu), par formām (aplis, četrstūris, trīsstūris) un par izmēriem (liels, mazs). Un ko no tā zin mans bērns?! Ikdienā lietas saucu īstajos vārdos, piemēram lielā krūzīte māsai mazā Maijiņai, cik skaists sarkans ābols, liels pelēks mākonis, zils zīmulis un  tā tālāk... Bet formas, es nekad neesmu runājusi par trīsstūri vai četrstūri. Pārrunāju ār audzinātāju kādas ir Maijiņas zināšanas par šīm lietām un kā jau es domāju formiņas mazā nezināja. Tā kā bērnu zināšanas nav jāuzgrūž tikai uz audzinātāju pleciem, mājās ķērāmies pie lietas. Vis labāk mācīties rotaļājoties :)


Rotaļu kasti kaķiem ar caurumiem ieraudzīju savas draudzenes Initas Klindžānes galerijā Draugiem.lv . Tā nu ir sanācis ka viņa ir uzņēmusies rūpes par Līvānu kaķiem kuri ir palikuši bez mājām. Savā kaķu pansijā Inita no sirds rūpējas par tiem un meklē katram pamestajam un nelaimē nonākušajam kaķēnam mājas.


Šo kaķa rotaļu kastes ideju pielāgoju formiņu apgūšanai :)Pēc kāda laiciņa, kad Maijiņa un viņas baltais minčuks Odo bij noguruši no tiešām aktīvās rotaļas kastē un ap to, Maijiņa pavisam pārliecinoši tētim pa telefonu pastāstīja pa kādiem lodziņiem Odo ķēra viņas doto mantiņu :) Urā, mūsu lielajam vārdu krājumam un zināšanām pievienojās arī izpratne par trīs formiņām un arī to nosaukumu izruna - aplis, trīsstūris un četrstūris :)