ceturtdiena, 2015. gada 15. janvāris

Gardie mafini

Mazais atkal slims... Priecāties vai bēdāties, šoreiz uz bērnu dārziņu aizgājām četras dienas! Parasti pietika ar trim, lai pēc tam mājās ārstētos divas nedēļas. Mūsu mazais rekords :)
Zināju, bērni  uzsākot dārziņa gaitas slimo biežāk, pat 7 līdz 10 reizes gadā, kamēr nostiprina savu imunitāti. Bet kur palika imunitāte kuru līdz šim bijām nostiprinājuši mājās? Laikam jau atliek vien norūdīties pret citu bērniņu iesnām un klepu, vasaras peldes jūrā, staigāšana ar plikām kājiņām, daudz svaiga gaisa un kārtīga ņamma pret bērnudārza vīrusiem ir bezspēcīga...

Maijiņai viena no mīļākajām rotaļām ir "pavārīši" - pavāri :). Cik nu ilgi katru dienu plastmasas kaliņus cilāsim, sarunājām cepsim kūciņas "GARDOS MAFINUS"

Recepti vīriņam Swetbankā iedāvināja pirms pāris gadiem, tad Lauriņai tika atvērts krājkonts. Šādi konti ir abām meitiņām.  Varbūt Jaunajā gādā ir īstais laiks, lai kaut ko sāktu uzkrāt, es esmu apņēmusies atvērt kontu trešajam pensiju līmenim, laikam jau īstais laiks par to sākt domāt, vēlāk var būt par vēlu :)

Tagad atgriežamies pie kūciņām :)


Mums sanāca dažādi mafini, parastie, ar dažādiem drupinātiem riekstiem, ar kakao un pašu žāvētām, sasmalcinātām lielogu mellenēm.


Degustēt  vajag katru sastāvdaļu :)Piederumi kas kastītē glabājās gan noder tikai rotaļām :)


Recepte:
150 ml piena
75 g sviesta
300 g kviešu milti
300 g cukura
3 olas
1 tējk. cepamā pulvera

Saputo olas un cukuru. Izkausē sviestu, pielej pienu un ļauj uzvārīties. Silto maisījumu pievieno olu un cukuru masai. Sajauc miltus ar cepamo pulveri un iemaisa mīklā. Pēc izvēles pievieno ābolu, banānu vai šokolādes gabaliņus, riekstus, dzērvenes vai mellenes. Pilda mafinu formiņās līdz pusei. Cep 200 grādu temp. 10 līdz 12 minūtes. Ļauj, lai padziest. Labu apetīti :)


Garšīgs launadziņš cepējai un pārsteigums māsiņai kuru gaidām mājās no skolas :)
Sanāca garšīgi, nākošreiz noteikt likšu mazāk cukura un citu reizi daļu no tā pamēģināšu aizstāt ar medu :)

Šīs biežās saslimšanas uzvedināja  mani uz jautājumu, kāpēc uz grupiņu tiek vesti slimi bērniņi ar iesmām un klepu. Tie taču arī ir sava veida vīrusi kuri ir lipīgi, kāpēc bērnudārzs un audzinātājas ir bezspēcīgas šādos gadījumos?
Lūk MK noteikumi, kuri atļauj neuzņemt slimus bērnus ar noteiktiem simptomiem, tieši:
13. Pakalpojuma sniedzējam ir pienākums neuzņemt bērnu ar šādām infekcijas slimību pazīmēm – caureja, vemšana, ādas, gļotādas vai acu ābolu dzelte, paaugstināta (virs 37,5 oC) ķermeņa temperatūra, infekciozas izcelsmes izsitumi (izsitumi kopā ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru un izmaiņām bērna uzvedībā – miegainība, atteikšanās ēst, dzert, raudulība, paātrināta elpošana), izņemot gadījumus, ja tiek pieskatīts viens bērns vai vienas ģimenes bērni.

MK noteikumi ir šie: Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu http://likumi.lv/doc.php?id=260057

Šonedēļ vīrs noskaidroja vēl kādu jautājumu, kāpēc silītes grupiņas sarakstā ir 19 bērniņi. Tas man liekas ļoti daudz. Zinu, agrāk likums noteica, ka bērnu skaits silītes grupiņā nevar būt lielāks par 14 bērniņiem. 19 bērniņi vecumā no pusotra līdz trīs gadiņiem, tas liekas ļoti daudz uz vienu audzinātāju. Un izrādās bērnu skautu grupā aprēķina pamatojoties uz 17.09.2013. MK notekumos Nr.890 noteiktajām prasībām.
Jaunākā vecuma grupās pieļaujamā telpu platība ir 2,5 kv.m. uz bērnu. Savukārt izglītības procesa nodrošināšanai uz katru grupu ar 12 stundu darba laiku ir paredzēta viena skolotāja palīga un divas skolotāju likmes. 

Vai vajag komentēt?

Jācer ka Maijiņas grupiņā pieskatīti, apmīļoti un izglītoti tiek visi 19 bērniņi :)
Lai mīļajām audzinātājām milzum pacietība, izturība un un neizsīkstoša uzmanība pieskatot šos deviņpadsmit mazulīšus :)!

Esiet veseli :)!!!