otrdiena, 2014. gada 23. decembris

Plastiskā pūdercukura masa

Pāris gadus bez ievērības pie visiem citiem (man ļoti svarīgiem, tādi noteikt ir visiem, žēl šķirties un vis :) ) žurnāliem atvilktnē nolikts gulšņāja 2008. gada Ievas mājas pielikums "Ziemassvētki". Pagājušogad pārlapojot visus žurnālus ar Ziemassvētku tematiku atradu ļoti interesantu recepti veidošanas masai, tā ir no pūdercukur Pēc veidošanas priekiem var arī apēst :) 

 

Pagājušo gadu veidoju dekoriņus dāvanu iesaiņošanai un Lauriņas klases audzinātājai šķīvīti, to atkal pildīju ar mājās ceptiem riekstiņiem. Šogad tikai saldās figūriņas, sasēju tās virtenēs. Lai pagozējas pie loga kamēr bērni nav sapratuši kas šis par našķi :)

Recepte:
200 g pūdercukura, 20-25 ml ūdens, 1 tējkarote (bez kaudzes) želatīna

Želatīnu pārlej ar atdzesētu vārītu ūdeni, uzbriedina, izkausē (uz mazas liesmiņas vai ūdens peldē silda kamēr graudiņi izkūst) un iejauc pūdercukurā. Mīca līdz veidojas balta, viendabīga, plastiska masa.

Žurnālā no šī mīklas daudzuma veido vidēja izmēra bļodiņu ar rakstainām maliņām.

Masa ātri žūst, tāpēc lieko ietin pārtikas plēvē. Mums darbojoties palīdzēja pulverizators. Un žāvēties pavisam noteikti jāliek uz tīra, balta papīra. Es uzliku uz krāsainām salvetēm, daža laba figūriņa ieguva rozā nokrāsu :)

Kaut arī baltas pūkas nekrīt vēl no gaisa,
Gaišas domas sirds tik un tā raisa.
Lai laimīgs katrs šodien ir un rīt, 
Lai Ziemassvētku brīnums visiem sirdī mīt!