ceturtdiena, 2014. gada 1. maijs

Biezpiena sacepums

Ideāla recepte visiem, kuriem vajag garšīgi, skaisti un galvenais ātri :)!
Esmu mēģinājusi daudz variācijas biezpiena sacepumiem un kūkām, tik perfekti nekad nav sanācis. Recepte tapa iepērkoties Imantas Dammes tirdziņā. Stāvējām ar Maijiņu rindā pēc izlejamā piena, nevarēju nolaist acis no svaigā biezpiena, kurš tik tikko bija izlikts plauktā uz pārdošanu. Nopirku veselu kilogramu, ar lielu apņemšanos mēģināšu vēlreiz!


Nepieciešams:
5 olas,
1 kārtīga glāze cukura,
5 ēdk miltu,
5 ēdk mannas,
0,25 ml saldais krējums,
vaniļas cukurs garšai,
pāris saujas rozīnes, tiem kuriem garšo,
sviests paplātes iesmērēšanai.

Darba gaitai gan bildes nav, jo paralēli šim procesam vārījās laša zupa un cepās kotletes.

Pirms uzsākt putošanas darbus var ieslēgt cepeškrāsni uz 220 grādiem, lai tā paspēj uzsilt. Izsmērē pannu ar sviestu un pārkaisa ar apmēram 2 ēdk mannas (cepu paplātē - izmēri 32x24x5), mannu, kas paliek pāri ber pie biezpiena.

Bļodā sit olas, pieber 5 ēdk cukuru un vaniļas cukuru, visu kārtīgi uzputo. Klāt ber miltus, labāk izsijāt caur sietiņu, kārtīgi iecilā saputotajās olās.

Otrā bļodā ber biezpienu, atlikušo cukuru, mannu, lej klāt saldo krējumu un ar mikseri visu kārtīgi samaisa (blenderēt nevajag). Kad biezpiens palicis irdens, vienādos gabaliņos un cukurs izkusis, masai ber klāt rozīnes un iemaisa ar karoti.

Kad tas izdarīts, biezpiena masu iecilā saputotajās olās, lej ar mannu izkaisītajā pannā. Liek uzkarsētā cepeškrāsnī, cep 220 grādos 35 - 45 minūtes, līdz zeltaini brūns paliek :)

Var ēst siltu vai aukstu, var ēst vienu pašu vai ar ķīseli, siltam klāt der arī labs skābais krējums. Arī otrajā dienā sacepums nebūs zaudējis savu labo konsistenci un garšu :)

Lai Jums garšīgas un saulainas šīs garās brīvdienas :)!!!