svētdiena, 2014. gada 6. aprīlis

Zaķītis :)

Derēs tiem, kuri nešuj :)!
Pēc šīs piegrieztnes veidotus zaķīšus kopā ar bērniem pabeidzām šūt Berga Bazārā. Seši zaķīši atrada jaunas mājas :). Būtu es zinājusi, ka bērniem būs tāda vēlme darboties, noteikt uztaisītu visas 12 sagataves.


Šo par bildi pārveidoto piegrieztni vajadzētu izprintēt tā, lai zaķīša augstums sanāk 24,5 cm.

Tad nu zīmējam zaķi uz auduma (2 kārtās, labā puse kopā ar labo) un griežam ārā atstājot vīļu pielaides. Ērtāk šūt ja vīļu pielaides nogriež pēctam, tad nau jāuztraucas par to ka audumi var stipri sabīdīties. Tā darīju šujot savus zaķus.

Iešuvīte jāpārzīmē arī uz auduma apakšējo kārtu. Iešuvītes sašuj pirmās. Lieko nogriež (atstāj vīļu pielaides tiesu 4-5 mm).

Abas detaļas sašuj kopā, sānā jāatstāj vaļā apmēram kādi 4 cm, lai zaķīti varētu izvērt uz otru pusi. No vīļu pielaidēm nogriež lieko audumu (paliek ap 4-5 mm), visos stūrīšos izdara iegriezumus līdz vīlei atstājot 2 mm. Kad tas izdarīts zaķītis ir gatavs izvēršanai :)

Zaķīti pilda ar sintaponu, lai zaķītis stabili stāvētu tā apakšējā daļā var iebērt rīsus. Vīlīti aizšuj un tad jau pēc izvēles veido zaķīša sejiņu. Actiņām piešuj pogas, vai izšuj tās ar roku, var zaķīti atstāt tādu kāds ir :)

 Mums ar bērniem sanāca šādi zaķīši :)

Lai arī Jums izdodas :)!!!