svētdiena, 2014. gada 6. aprīlis

Sēžammaisi meitiņām

Lielās meitiņas sapnis - sēžammaiss. Vēlme pēc sēžammaisa izteikta bij jau sen, Laura ļoooti daudz lasa, saprotams, ka meitenei gribas ērtu un foršu vietiņu šai nodarbei :). Tomēr šāda lieta nevar mājās būt viena ja ir divi bērni :). Atradu piegrieztni un ķēros pie darba...

 Pārzīmēju šo piegrieztni, viena rūtiņa 2,5 cm, pielaide vīlei 1,3 cm.

Bumbas sašūšanai nepieciešams pamata audums un oderes audums (divi lokšņu garumi, ja audums ir 1,40 - 1,50 cm plats no katra auduma), divi rāvējslēdzēji 70 cm gari un polistirola granulas.


Sēžammaisa apakšā un augšā jāšuj divi lieli apļi, tos var uzzīmēt ar diega palīdzību. Diegs jāpārloka uz pusēm, locījuma vietā jāiestiprina rakstāmais, otrs gals jāpietur vēlamajā vietā un uz priekšu :). Riņķu rādiusi bērnu bumbai 11,5 cm un 25,5 cm. Lielajai bumbai riņķu rādiusi būs 14 cm un 30,5 cm.

Maijiņa ar savu čaklo rociņu pie piegrieztnes tapšanas palīdzēja :)

 Vienu no sēžammaisiem šuvu no diviem dažādiem audumiem.

 Lai riņķi būtu stingrāki pamata audumam piešuvu vēl vienu kārtu auduma.

Loksnes šuj kopā, apstrādā vīles, lai tās neirtu. Nošuj dekoratīvu šuvi, šai gadījumā tā noteikt kalpo arī vīles stiprumam un izturībai. Kad bumba bij gatava iedomājos ka šo procesu - sašūšanu, nometināšanu un dekoratīvo šuvi, varētu aizstāt ar slēpto šuvi.  To šuj šādi - detaļas sašuj kopā ar labajām auduma pusēm uz āru, šuj pēdiņas platumā. Šuvi nogludina, apgriež audumu ar kreisajām pusēm uz āru un to pašu šuvi nošuj vēlreiz, vīle 1 cm platumā. Un gatava tīra, skaista, stipra šuve bez iepriekšējās penteres. Noderēs tiem kam nav overloks.

 Šādi kopā sašuj visas loksnes, pirms to sašūšanas kopā nometina lokšņu malas un iešuj rāvējslēdzēju.
 Augšējam riņķim piešuvu arī rokturīti, likās ka tā bumbu būs vieglāk sakārtot pirms apsēšanās un tā arī ir :)


 Visu lieko ir jānogriež nost...

 Šādā veidā iestiprina gan apakšējo, gan augšējo riņķi.

Tieši tāpat šuj bumbas oderi. Liek iekšā pamata auduma bumbā un bumba ir gatava uzpildīšanai :). Es gan ieteiktu sadiegt kopā oderes un pamata auduma augšējos riņķus, tā sēžammaisu būs vieglāk uzbužināt pirms apsēšanās :)

 Un bumba ir gatava uzpildīšanai :)


  
Gatavs!!! Un iemēģināts :)...