svētdiena, 2014. gada 6. aprīlis

Pudeļu rūķīši zinātkārajiem pirkstiņiem

Meitiņas rūķīši vairs nav līdzi ņemami, daži ir iepatikušies pagalma draugiem un devušies paciemoties pie tiem. Tie kas ir mājās, pildīti ar prosu un smalkiem akmentiņiem, neatbilst tirdziņa tematikai :), tāpēc gatavoju jaunus. 


Nepieciešamas pudeles, pogas actiņām, audums un mežģīnes, var arī bez tām :). Un dažādas lietas pudeļu rūķu puncīšu pildīšanai.


Pudelēm nogriež augšu. Apakšas augstums jāizvēlas pēc pildāmā materiāla svara. Lielā puncītī var bērt vieglas lietas, mazā smagas. Šai daļai svarīgi, lai mazais var saskatīt kas tur ir iekšā.


Izveido tūtu, liek uz pudeles un uzzīmē piegrieztni :).


Vai, novelk taisni, kura būs centra līnija, velk tik garu cik vēlas garu cepurīti (35 cm manu rūķu cepurītes). Turot lineālu taisnes augšā uz katru tās pusi liek atzīmes vienādā garumā (35 cm), pudeles apkārtmēru dala uz pusēm un atzīmē katrā taisnes pusē.Es savu piegrieztni pārzīmēju mazliet garāku, lai cepurītes galā var iesiet mezgliņu, to var arī nedarīt. Šī ir rūķīša čamdāmā un taustāmā daļa :)


 Piegriežam cepurītes no audum, jāatceras arī par vīles tiesu :)


Nometināju apakšējo malu un piešuvu mežģīni.


Tad sašuj sānu maliņas, nostiprina un saver diegus.


Cepurītes izver uz otru pusi un tās ir gatavas piešūšanai :). Pirms cepurīšu piešūšanas, piešuj actiņas. Cepurītes ir vieglāk piešūt ja pirms tam izdur caurumus pudelē. Vienam rūķim to var izdarīt tikai ar lāpāmās adatas palīdzību, ja rūķīšus gribas vairāk noteikt ir jāņem palīgā plaķenes :).


Un gatava rotaļlieta mazajam pasaules izzinātājam :)!!!