trešdiena, 2014. gada 23. aprīlis

Lieldienas laukos

Garajās brīvdienās braucām ciemoties pie maniem vecākiem. Vai pilsētas bērniem var būt labāka vieta kur pavadīt četras dienas garas brīvdienas? Lai arī lauku darbu steiga un ikdienas darbi un darbiņi prom aizrauj mammu un tēti, rosība pirms sēšanas darbiem liela. Mums šeit apstājas laiks, beidzot var redzēt kā bite lido, kā atplaukst pienenes no rīta, kā saulīte vakaros mežmalā gultu sev klāj... Dzīvoklī dzirdamo ielas troksni nomaina putnu dziesmas un dzērvju klaigas... Šeit viss ir tik skaisti...


Pirmais sagaidītājs klāt :) Maija ar lielu sajūsmu mīļojas ar minci, abi nevar beigt viens par otru priecāties :)

Mincim aizejot Maijiņa skrien pakaļ un pilnā balstiņā sauc "... minka, minka, minka..." nu šo vārdiņu viņa būs kārtīgi iegaumējusi :)


Kā Jums liekas, kāpēc tas mincis tur pie dīķīša tāds domīgs sēž?

Viņam zivtiņas pašā degungalā sauļoties izlīdušas :)

Pļāpājot ar mammu tik ātri paskrēja laiks. Lauriņai vārdadienā ceptā kūka Napoleons jau pusē. Gaviļniece kopā ar omu pa kūti rosās. Un tur jau ir ko rosīties 18 gotiņas un 4 mazi telēni. Nezināju kāda Maijai būs reakcija ieraugot pilnu kūti tik lieliem zvēriem. Gājām pie gotiņām ciemos, sākumā mazajai acis bij tikpat lielas kā telēniem :) Pēc tam kad aprada nemaz nebaidījās, barojām teliņus un gotiņas ar pieneņu lapām un priecājāmies par to ka viņām garšo mūsu sarūpētā maltīte.

Pirmssvētku dienā sakrāsojām olas, sīpolu mizās. Dzirdēts gan daudz un dažādu paņēmienu olu krāsošanā, daļa no tiem arī izmēģināta, kumelītes, pelavas un melleņu zapte. No dabīgajām krāsvielām nekas nav tik koši savilcies olas čaumalā kā sīpolu mizu novārījums.


Pats labākais mirklis, Lauriņai tas prieks :)

Mazais pētnieks izlūkgājienā, jāiepazīst apkārtne. Jāatrod vieta šūpolēm :)

Un jānovērtē vecvecāku veikums - pirtiņa. Vēl tapšanas procesā, tomēr jau skaista un mīļa bez gala. Lepojos ar savu vecāku veikumu un uzdrīkstēšanos. Divatā viņi uztur savu saimniecību, un atrod laiku, lai uzceltu pirti :) Ja visi tā mīlētu darbu...

 Liekas ka šīs vecās kļavas nepievils :)


Labākās šūpoles pagastā :)!!!


Lauriņai ir skaisti, biezi un gari blondi mati, Maijiņa nesaprot kāpēc viņa nevar padalīties :)!!!


Mans vīriņš :* Un mazā rezgalīte Maijiņa :*

Kur meklēt zemnieku labā laikā :)?

Tētis neliek darbiem uz sevi gaidīt un labā kompānijā sagatavo zemi sēšanai...

Čaklās jaunkundzes kuru aprūpi labprāt noņemtu no mammas pleciem. Man tā patīk bites, viņu dzīve ir aizraujoša un interesanta. Biškopības biezo grāmatu, labu laiku atpakaļ, kā romānu izlasīju.

Maijiņai ļoti garšo citrusaugļi, pat citronu viņa ēd nesaviebdamās! Domāju ka pāris, tikko izdīgušas skābenes viņai arī varētu garšot :) Devāmies meklējumos un ar lieliem panākumiem visi pa kārtīgai saujai skābeņu noēdām :)

Vēl viens mazs pilsētnieciņš kuram par visu ir lielum lielie brīnumi, vardes arī brīnās, kas tas par knēvelīti :)

Zivtiņas tā visu dienu, būs tikuša pie kārtīga iedeguma :)

Skaistāko nokavēju, saulīte jau meža gultā iekšā... Vēl viena viena diena galā :)

 Labrīt! Laiks celties mīlulīt :) Lieldienas ir klāt, bet zaķis olas atstājis jau gabalā :)

Lauriņa šogad kļuva par brīnumu noslēpumu glabātāju :). Ļoti veiksmīgi bez lielas vilšanās mana lielā meita man paziņoja ka zin patiesību, nav zobu fejas un nav Lieldienu zaķa, arī Ziemassvētku vecīša laikam arī nemaz nav... Izauga meitiņa jau :)... Tagad Lauriņa ir noslēpumu glabātāja un ar prieku palīdz Maijiņai meklēt Lieldienu zaķa atnestās olas :)

Maijiņas otrās Lieldienas, prieku actiņās var redzēt :)

Maija ir gatava šūpoties augstāk par māsu!!! Tētim nemitīgas norādes "... vēl, vēl...!!!"


Vieta kur uzaugu, tur gribas atgriezties vēl un vēl. Vieta kur gribas katru paksi izložņāt un visas spēles vēlreiz izspēlēt, atkal iekāpt vis augstākajā kokā... cik daudz atmiņu :)Daugavā peldēšanās sezona atklāta :)


Mazais dabas pētnieks :)

Bez darba nekā, šujmašīnu līdzi paķert nevar, bet tamboradatu un diegus :)


Pāris lellītēm kājiņas būs apautas :)


Te nu arī pēdējais saulriets šinīs brīvdienās, rīt uz mājām, uz Rīgu...

Lai izdevusies visiem šī īsā pēcsvētku darba nedēļa!!!